Święta Wielkiej Nocy tuż tuż. Może połączymy matematykę z Wielkanocą?

Mam dla Was trzy propozycje, wybierzcie według uznania i wytwory swojej pracy prześlijcie do mnie mailem w formie fotki.

.

PROPOZYCJA 1 – wyszywanka lub rysowanka MATEMATYCZNE JAJO

Polecenie rysowanka: wydrukuj szablon (poniżej), naszykuj linijkę i kolorowe kredki, pisaki. Postępuj według instrukcji w prezentacji (poniżej).

Polecenie wyszywanka: wydrukuj szablon na kartce z blogu technicznego, naszykuj igłę, kolorowe nici oraz nożyczki i taśmę malarska. Postępuj według instrukcji w prezentacji.

Szablon wyszywanki matematyczne jajo znajdziecie TU

Prezentację z instrukcją wyszywanki lub rysowanki znajdziecie TU

Uwaga: w prezentacji znajdziecie instrukcję na 12kąt foremny i jego przekątne. Szablon jaja przedstawia też 12kąt niestety już nieforemny, ale dacie radę.

.

PROPOZYCJA 2 – zabawa z Jajkiem Kolumba

Polecenie: wydrukuj szablon. Z jajkiem kojarzą się ptaki, więc zachęcam Was do poukładania przeróżnych ptaków w rozmaitych pozycjach. Spróbujcie zrobić wróbla, pelikana, indyka, kurę czy papugę. Kilka przykładów poniżej w filmiku. Udanej zabawy.

Szablon Jajka Kolumba znajdziesz TU

Dodatkowo o Jajku Kolumba możecie poczytać TU

.

PROPOZYCJA 3 – zajączek origami

Origami ma ogromny wpływ na kształcenie wyobraźni przestrzennej. Dzięki sztuce składania papieru ćwiczymy pamięć, spostrzegawczość, podzielności uwagi. Origami uczy prostoty, estetyki, dokładności, cierpliwości i dyscypliny. Rozwija pasję twórczą, zdolności plastyczne i fantazję.

Polecenie: postępuj według instrukcji w filmiku. Jeśli nie wychodzi, nie poddawaj się, cofnij film i próbuj raz jeszcze. Uda się!

Mojego maila znacie. Przesyłajcie fotki swoich pracy (będą szósteczki). Inne pomysł mile widziane, wykażcie się kreatywnością. Powodzenia

.

Informacja dla nauczycieli matematyki