Trzynasta edycja akcji (ŚDTM 2023) odbędzie się 17 listopada 2023 roku. Zgłosiłam udział szkoły i otrzymałam informację od organizatorów : „Z radością informujemy, że Państwa szkoła została przyjęta do grona Organizatorów Lokalnych Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) 2023!”

Dotychczas we wszystkich edycjach wydarzenia wzięło udział 3 000 000 osób. Tylko w ostatniej edycji wzięło udział ponad 600 000 dzieci z ponad 5500 placówek edukacyjnych nie tylko z Polski, ale również z USA, Chorwacji, Rumunii, Kolumbii, Litwy, Arabii Saudyjskiej, Włoch czy Urugwaju. W tym roku zarejestrowanych jest już ponad 5000 szkół.

Jak co roku wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, zaś w ramach akcji to sami uczniowie, z pomocą nauczycieli i edukatorów, tworzą specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych z tabliczki mnożenia. Same Komisje znajdują się na terenie szkół, zaś Patrole wychodzą na ulice, do parków, sklepów, urzędów oraz innych instytucji i przepytują przypadkowych przechodniów. Egzaminy przybierają różne formy, jednak najczęściej wybierane są egzaminy ustne, podczas których egzaminowany losuje z koszyka Komisji mały los z pięcioma równaniami z mnożenia o różnym stopniu trudności. Każda osoba, która odpowie poprawnie na wszystkie pytania z losu – otrzymuje tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz symboliczną legitymację. Co daje ogromną radość i zadowolenie zarówno młodym egzaminatorom, jak i egzaminowanym. Swoje umiejętności można sprawdzić również rozwiązując test na stronie wydarzenia: https://www.wmtday.org/pl.

Przed nami ustalanie, w jaki sposób będziemy obchodzić w szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Zachęcam do uczestnictwa w tej darmowej akcji edukacyjnej. W wydarzeniu może wziąć udział każda placówka edukacyjna, która dokona rejestracji na stronie https://www.wmtday.org/pl/rejestracja-2023, zaś organizator udostępnią niezbędne materiały (np. losy egzaminacyjne, plakaty, afisze), które są pobierane przez Koordynatorów Lokalnych (w każdej placówce jest min. 1 Koordynator). Placówki organizują akcję w dniu 17 listopada.

A to nasza szkolna licencja udziału w akcji: