Matematyka jest królową wszystkich nauk – moi uczniowie często słyszą te słowa Na zajęciach przypominam, że matematyka jest wszędzie, w kuchni, na talerzu, w koszyku, w portfelu – otacza nas.

Jak prowadzić zajęcia w ciekawy sposób?  Jak angażować młodych ludzi i zarażać matematycznym bakcylem? Jak wywołać efekt WOW?

Cóż … warsztaty, niestandardowe działania, kosztują.

Dzięki projektowi grantowemu mPotęga można pozyskać fundusze na realizację ciekawych i innowacyjnych projektów popularyzujących matematykę. W ubiegłym roku próbowałam, zgłosiłam po raz pierwszy swój projekt.

Niestety nie udało się :(, ale ja się nie poddaję.

W tym roku spróbuję ponownie :)!

Link do strony na której można składać wniosek tutaj: http://tiny.pl/g2tpr

Dlaczego to robię?

Staram się o grant, ponieważ zależy mi na jak najlepszym matematycznym przygotowaniu moich uczniów do dalszej edukacji w tym zakresie., Uważam, że matematyka to nasz najlepszy przyjaciel. Matematyka jest wszędzie, we wszystkim i chciałabym, aby moi uczniowie polubili się z tą potężną nauką.  W tym roku chciałabym włączyć rodziców w realizację mojego projektu.

Dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby skorzystać z programu grantowego mPotęga, podaję garść istotnych informacji.

O granty ubiegać mogą się wszystkie typy szkół, uczelnie, biblioteki oraz grupy nieformalne. Granty przyznawane są w dwóch kategoriach konkursowych: uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych (grant od 2 do 5 tys.) oraz uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych i klas gimnazjalnych (grant od 5 do 8 tys.).

PS – proszę trzymać kciuki. Oby piątek 13-ego okazał się szczęśliwy! 🙂