W roku szkolnym 2019/2020 uczę trzy klasy ósme. Przygotowałam ankietę dla uczniów na temat lekcji matematyki podczas edukacji zdalnej.

Ankietę przeprowadziłam poprzez formularz Forms. Dla każdej klasy przygotowałam osobny formularz.

Link do ankiety: TU

.

Poprosiłam uczniów o udzielenie szczerych odpowiedzi na pytania w ankiecie. Wszyscy moi uczniowie wypowiedzieli się. Zebrane wyniki z podsumowaniem zaprezentowałam ósmoklasistom i ich rodzicom oraz wychowawcom.

Poniżej przedstawiam słowa, które skierowane są do mnie.

Ostatnie pytanie w ankiecie polegało na dokończeniu zadania: Mojej nauczycielce matematyki chcę napisać….
Przyznałam się uczniom, że moje serce się raduje, że żadna nagroda dyrektora, kuratora czy nawet ministra nie sprawi nauczycielowi tyle radości, co tak piękne słowa i opinia uczniów. Napisałam, że jestem uczniom BARDZO, BARDZO wdzięczna za te wszystkie pochlebne opinie.

Jak moi ósmoklasiści dokończyli zadanie: Mojej nauczycielce matematyki chcę napisać…. poczytacie poniżej.

– Że bardzo dobrze uczy matematyki,

– Prowadzi Pani bardzo dobre lekcje, gdzie wszyscy słuchają i starają się zrozumieć,

– Bardzo podobają mi się lekcje z Matematyki, prowadzone przez Panią 🙂

– Dziękuję że mimo trudnej sytuacji stara się Pani wszystkim pomagać w przygotowaniu do egzaminu i zrozumieniu materiału oraz daje Pani szansę poprawić oceny.

– że bardzo dobrze, interesująco oraz zrozumiale prowadzi lekcje.

– Chcę Pani bardzo podziękować, ponieważ zawsze się Pani stara o to by temat był jak najlepiej wytłumaczony. Niestety egzamin ósmoklasisty już niedługo, czy możemy przerobić na lekcjach online kilka arkuszy egzaminacyjnych?

– Chcę napisać, że prowadzi jedne z najlepszych i najefektywniejszych lekcji online na teamsach i nie tylko 🙂 Bo po takiej lekcji jestem w stanie zrobić zadania, nie dręcząc mamy, czy mogłaby mi pomóc, bo przysłowiowo „nie rozumiem czy nie potrafię” :)) Naprawdę, bardzo dziękuję za te lekcje, bo są w sumie najciekawsze ze wszystkich, które mam do tej pory i jestem w stanie zrozumieć pozornie „trudne” zadania w czasie jednej lekcji 🙂 I jest Pani jedną z tych nauczycielek, która mnie uczy od 4 lat i opinia o Pani i sposobie nauczania się tylko polepsza 🙂 Każda lekcja matematyki była za każdym razem ciekawa i produktywna sądzę, że dla każdego z nas. Przyznam się, bardzo tęsknię za tymi normalnymi lekcjami matematyki w szkole(pewnie jak każdy z nas). Jestem tego pewna, że jak już ukończę 8 klasę i przyjdzie mi opuścić tą szkołę, to będę BARDZOOO tęskniła za lekcjami matematyki i za Panią 🙂 Pozdrawiam i życzę miłego dnia:)

– że w takiej sytuacji jak jest , bardzo się pani stara żeby lekcje były zrozumiałe i aby z  nich  się nauczyć,

– Bardzo podoba mi się sposób, w jaki nas Pani uczy i przygotowuje do egzaminu ósmoklasisty.

– Dziękuję za prowadzenie w ciekawy i zrozumiały sposób lekcji matematyki, kółka matematycznego, lekcji indywidualnych oraz za przygotowywanie mnie do konkursów.

że jest jedną z niewielu nauczycieli którzy w tak trudnej sytuacji stara się żeby uczniowie mogli normalnie się uczyć

– Pani Joanno, jestem Pani bardzo wdzięczna za starania i wysiłek, aby jak najlepiej przygotować klasy 8 do egzaminów. Jako jedyna z nauczycieli naszej szkoły starała się pani od 7 klasy przygotowywać nas do egzaminu, rozwiązując z nami arkusze próbne oraz prowadząc ciekawe lekcje. W tej trudnej, wydaję mi się, że dla wszystkich sytuacji, chce Pani podjąć wszelkie starania abyśmy wykorzystali te dwa tygodnie przed egzaminami najlepiej jak tylko możemy. Prowadzi Pani bardzo przemyślane lekcje online, z których można wiele wyciągnąć.

– Chce Pani że dobrze uczy i dla mnie nie są potrzebne zmiany,

– Bardzo dziękuję za wszystkie lekcje online, były pomocne, dziękuję też za wyrozumiałość i życzę miłego dnia

– Przepraszam za nieprzesłanie ankiety w terminie,

– Dziękuję, za te wszystkie lata, od czwartej klasy, podczas których Pani, niezależnie od sytuacji, czy to w szkole, czy to podczas edukacji zdalnej, zawsze uczy mnie bardzo dużo w wiele ciekawych sposobów, które jeszcze zachęcają mnie do zagłębiania się w dane tematy 🙂

– że bardzo dziękuje za zaangażowanie z Pani strony

– Dziękuję za pomoc i wsparcie.

– że robi dobrą robotę i jestem wdzięczna, że wkłada tyle pracy w przygotowanie nas do egzaminu 🙂

– że czuję się dobrze przygotowana do egzaminu z matematyki

– że życzę jej zdrowia

– Bardzo Pani mi pomogła ze względu na naukę w szkole jak i z przygotowaniem do egzaminu.

– Dziękuję

– że jest super nauczycielką                                                                                                   

– Chcę napisać , że szkoda , że już nas nie będzie uczyć bo na lekcji praktycznie wszystko rozumiałem i według mnie pani bardzo dobrze uczy/uczyła,

– dużo sił w pracy,

– że dobrze uczy,

– Dziękuje za naukę przez 4 lata. Dzięki tej nauce wybieram się na profil mat-fiz.

– Że fajnie prowadzi lekcje podczas kwarantanny

– że bardzo dziękuję ja za te lata nauki, za wsparcie, za uśmiech pogodę ducha, miłe słowa i za najlepszą atmosferę na lekcjach matematyki.  Bardzo będę tęsknić za tymi lekcjami.

– Pozdrawiam serdecznie,

– Życzę Pani miłego dnia.

– Mam problem z przekładaniem poleceń z zadań otwartych na działania matematyczne.

– Dziękuje bardzo za dobrze prowadzone lekcje oraz zrozumiałe tłumaczenie tematów

– Że bardzo Pani dziękuję, z a to co Pani robi, bo Pani jest jedną z lepiej uczących nauczycielek podczas kwarantanny, dużo łatwiej jest zrozumieć dzięki Pani przedmiot i czuć się przygotowanym na egzamin!

– Dziękuję za dobrze tłumaczenie  lekcji

– Że jestem bardzo wdzięczny, ponieważ jako jedna z niewielu nauczycieli nie wymagając dużo ani nie oceniając negatywnie bardzo stara się aby uczniowie pomimo takiej a nie innej sytuacji mogli dalej się uczyć.

– Życzę dobrego dnia

– Że bardzo dziękuję za wspólne lata nauki, pracy i życzę sukcesu w dalszej karierze :DD

– Dziękuje, że jest Pani bardzo wyrozumiała podczas obecnie panującej sytuacji oraz interesuje Panią nasze samopoczucie.

– Dobry wieczór, jestem świadomy mojego braku zaangażowania w pracę podczas kwarantanny, ale każdy przechodzi czas odizolowania inaczej w moim przypadku obniżyło się moje zaangażowanie w naukę przez stres wywołany brakiem kontaktu z rówieśnikami.

– Dziękuje za pomoc w przygotowaniu mnie do egzaminu.

– Dziękuje za wszystkie lata

– Dziękuje za dobry rok i Bardzo miłą Panią 🙂

Dziękuję Wszystkim moim 68 ósmoklasistom za wypełnienie ankiety. Będę za Was trzymać kciuki 17 czerwca 2020 roku podczas egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

Joanna Palińska